Linkuri

O lista cu site-uri care m-au ajutat de-a lungul timpului, mi-au placut, m-au inspirat, din care am invatat. Sper sa va ajute si pe voi!

GRUPUL KAMALA

Claudiu Trandafir – http://www.hridaya-yoga.com/index.html

Simona Trandafir – http://simonatrandafir.wordpress.com/

Liviu Gheorghe – http://liviugheorghe.wordpress.com/

Sebastian Teodor – http://yogapentrumine.wordpress.com/

SPIRITUALITATE, YOGA, BUDISM

Yogatic – http://www.yogatic.com

Shiva Rea :: Yoga as Conscious Evolution –  – http://shivarea.com/

The Translucent View  – http://arjunaardagh.wordpress.com/

Kunzang Palyul Choling –  – http://www.tara.org/

The Awakened Life … for seekers, creatives and especially writers – http://binduwiles.com/

 VividLife — Daily inspiration for living your ultimate life. – http://vividlife.me/ultimate/

Balanced Life Yoga – http://www.balancedlifeyoga.ca/

Women’s Self Help Author and Advocate| International Motivational Speaker|Women’s Health Expert – http://www.crystalandrus.com/

Heal Your Life  – http://www.healyourlife.com/

The Happiness Project – http://www.happiness-project.com/

The Harmony Project – Sacred Path The Divine Feminine – http://www.theharmonyproject.org/welcome.html

Caroline Myss – http://www.myss.com/

Jan Lundy – http://www.awakeisgood.com/

Louise Hay – http://www.louisehay.com

Naomi Judd – http://www.naomijudd.com/

Pema Chodron – http://pemachodronfoundation.org/

Sivan Garr – http://sivangarr.com/index.html

Gary Zukav – http://www.seatofthesoul.com/home.html

Sacred Poetry from Around the World – http://www.poetry-chaikhana.com/

TED – conferinte – http://www.ted.com/

The natural state – http://www.naturalstate.us/

You are That – http://www.you-are-that.com/


ALIMENTATIE, SANATATE

Bucataria Vie – http://bucatariavie.blogspot.com/

Bucurie, Bunastare, Hrisca –  http://bucuriebunastarehrisca.blogspot.com/

HRANA VIE –  http://hrana-vie.blogspot.com/

Raw Radiant Health- Healthly Raw Vegan Juices and Smoothies Recipes, Easy To Transition To A Raw Food Diet – http://www.rawradianthealth.com/

Home Remedies for Painful Periods  – http://hubpages.com/hub/painfulperiodremedies

Ayurvedic Oil Massage; Abhyanga –  http://www.banyanbotanicals.com/ayurveda/abhyanga.html

By Irina Reisler – http://www.irinareisler.ro/

Kachmann Mind Body – http://www.kachmannmindbody.com/

Dr. Christiane Northrup – http://www.drnorthrup.com

FEMINITATE

Smart Woman – http://smartwoman.hotnews.ro/

Divine Feminine Institute – http://www.divine-feminine.com/index.php

Amma Dea – http://deesse.feminin-sacre.org/

Divine Feminine Way – http://everydaygoddessart.com/

Find Your Goddess Archetype – http://goddess-power.com/index.htm

The rise of the Feminine archetype | Sacred Flow – http://marjorymejia.com/

Shakti Yoga – A unique approach to Yoga practice – embracing the sacted feminine – http://shaktibhakti.com/

The Pioneer Woman | Ree Drummond – http://thepioneerwoman.com/

Awakening Shakti | The New Face of the Feminine – http://www.awakeningshakti.com/

Feminine Archetypes  – http://www.rise-of-womanhood.org/index.html

 Sierra Bender Wholistic Fitness Health & Healing – http://www.bootcampforgoddesses.com/index.htm

Shakti Medicine – http://www.shaktimedicine.com/

Find women’s outdoor adventure vacations and retreats. Create a healthy lifestyle. – http://www.womensquest.com/home.htm

Feminine and Goddess Wisdom and Spirituality – http://www.soulfuliving.com/

Let Your Soul Light Shine Bright  – http://www.weboflove.org

Comfort Queen – http://www.comfortqueen.com/

Awakening Women – http://awakeningwomen.com/

Your Wise Voice – Wise Woman – http://www.catherinebruns.com/

Buddha Chick – http://buddhachick.org/

Feminitate – http://www.feminitate.org/

Jan Phillips – http://www.janphillips.com/

Joan Borysenko – http://www.joanborysenko.com/

Minune Mica- http://www.minunemica.ro/

The way of the happy woman – http://www.thewayofthehappywoman.com/

RECOMANDARI VIDEO YOUTUBE

Aminteste-ti de Sine! – http://www.youtube.com/user/liviugheorghemarian

Traind frumusetea Inimii – http://www.youtube.com/user/SimonaTrandafir

Hridaya Yoga – http://www.youtube.com/user/HridayaYoga

 ALTELE

Cerul din noi – http://www.ceruldinnoi.ro/

Fotografii montane – http://www.lumieresdaltitude.com/

Anunțuri

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare / Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare / Schimbă )

Fotografie Google+

Comentezi folosind contul tău Google+. Dezautentificare / Schimbă )

Conectare la %s